Diecezja – Caritas Archidiecezji Przemyskiej

Województwo Podkarpackie / Bukowsko

Diecezja – Caritas Archidiecezji Przemyskiej

Data

22.4.2023, godz. 0:00

Miejsce

Bukowsko

Opis wydarzenia

Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza w tym roku na wydarzenie wiodące podczas Dnia Dobra do miejscowości Bukowsko. Planujemy wspólne obchody Dnia Dobra w postaci Pikniku Rodzinnego z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych i Seniorów z okolic i poszczególnych placówek DDP, DPS i innych. 

Dzień Dobra zbiega się w tym roku z organizowanym przez Gminę Bukowsko i Powiatem Sanockim Dniem Ziemi. To też całe spotkanie będzie przepełnione tematyką związaną z ekologią. W ubiegłym roku realizowaliśmy projekt Caritas Polska poświęcony Encyklice „Laudato si”. Dlatego też zaprosiliśmy na spotkanie wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie do wspólnej zabawy i świadectwa jak zrealizowali swoje projektowe założenia. Wspólnie z lokalnymi władzami będziemy się zastanawiać co jeszcze można zrobić dla naszej Ziemi i naszych miejscowości. 

Dzień dobra będzie połączony z zabawami dla dzieci, dla których przygotujemy liczne atrakcje: dmuchańce, malowanie na szkle, zabawy dla rodzin. Dzięki naszym Kołom Gospodyń zakosztujemy lokalnych potraw, a przy śpiewie ludowych kapel Wysoczanie i Lisznianie, będziemy wspólne grillować i wymieniać swoje poglądy na temat ekologii. 

Wszystkich na to wydarzenie serdecznie zapraszamy !!! 🙂 

LOGO

Kontakt Caritas Polska:

dziendobra@caritas.org.pl

LOGO CP