Diecezja – Caritas Diecezji Opolskiej

Województwo Opolskie / Nysa

Diecezja – Caritas Diecezji Opolskiej

Data

21.4.2023, godz. 10:00

Miejsce

Nysa

Opis wydarzenia

Serca, Miejsca SpoTKANIA

  1. Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskie, ul. Grodkowska 26, 48-300 Nysa

„DZIEŃ SPORTU – ŻYJ AKTYWNIE!”

Miejscem organizacji Dnia Dobra jest siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie – ośrodka dziennego wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Aktualnie z placówki korzysta 55 osób.

Nadrzędnym celem działalności ŚDS jest objęcie zorganizowaną opieką terapeutyczną i rehabilitacyjną osób z zaburzeniami psychicznymi, które z powodu swoich ograniczeń wymagają korzystania z systemu środowiskowego wsparcia. Do podstawowych form zajęć wspierająco-aktywizujących realizowanych w placówce należą grupowe treningi funkcjonowania w życiu codziennym, treningi umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów, spędzania czasu wolnego, treningi z zakresu edukacji oraz terapia ruchowa i zajęciowa. Prowadzone jest również poradnictwo socjalne i psychologiczne.

OPIS WYDARZENIA: W ramach SpoTKANIA zorganizowana będzie integracyjna impreza sportowa z udziałem wolontariuszy SKC oraz PZC, a także podopiecznych placówek dla osób niepełnosprawnych, mieszkańców miasta oraz wszystkich, którzy na co dzień uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas. W programie m.in. wspólna aktywność ruchowa, udział w konkurencjach sportowych, zabawa na świeżym powietrzu połączona z degustacją zdrowej żywności.

LOGO

Kontakt Caritas Polska:

dziendobra@caritas.org.pl

LOGO CP