Dzień Dobra z Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Województwo Lubelskie / Lublin

Dzień Dobra z Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Data

24.4.2022, godz. 13:30

Miejsce

Plac Litewski w Lublinie

Opis wydarzenia

Zapraszamy bardzo serdecznie na wydarzenie wiodące w Archidiecezji Lubelskiej, które odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia – 24 kwietnia 2022 r. na Placu Litewskim w Lublinie.

Nasze spotkanie oficjalnie rozpoczniemy o godz. 13:30, by o 14:00 na naszej scenie przywitać The Fedor Family. O godz. 15:00 zatrzymamy się na chwilę, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będzie to też dla nas dobra okazja, by podziękować tym, bez których nasze dzieła miłosierdzia nie byłyby możliwe – chcemy wykorzystać ten moment na podziękowanie naszym wolontariuszom – zwłaszcza tym, dzięki którym tu w Polsce możemy obecnie tworzyć dom dla uchodźców z Ukrainy, którzy przez ostatnie półtorej miesiąca pracują niestrudzenie, podejmują się każdego zadania, służą nam i drugiemu człowiekowi tym, czym tylko mogą. Aby podkreślić polsko-ukraiński wymiar tegorocznego Dnia Dobra na naszej scenie wystąpi także zespół z Ukrainy!

Wydarzenie to połączone będzie z Rodzinnym Piknikiem, podczas którego nasi wolontariusze przygotują mnóstwo atrakcji dla dzieci – dmuchańce, bańki mydlane XXL, warsztaty muzyczne, malowanie buzi i brokatowe tatuaże. Szykujemy stoiska z popcornem, watą cukrową, kiełbaskami z grilla i innymi pysznościami.

Środki zebrane tego dnia do puszek lub w formie bezgotówkowej przekażemy w całości na zabezpieczenie potrzeb naszych trzech domów, w których gościmy ukraińskie rodziny – w Firleju, Księżomierzy i Częstoborowicach.

Przewidujemy, że na Placu Litewskim będzie można nas spotkać do godz. 18:00.

Miejsce

Miejsca,
które są domem
Archidiecezja Lubelska

Niedługo pojawią się placówki dla tej diecezji

LOGO

Edyta Foryś

eforys@caritas.org.pl

tel.: 735 255 132

Magda Jaworska

mjaworska@caritas.org.pl

tel.: 735 255 127

LOGO CP