„Każdy Inny – Każdy Wyjątkowy”

Województwo Kujawsko-Pomorskie / Zbrachlin

„Każdy Inny – Każdy Wyjątkowy”

Data

22.4.2022, godz. 8:00

Miejsce

Zbrachlin 16, 87-731 Waganiec

Opis wydarzenia

W piątek 22.04.2022r. w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie, zostanie zorganizowany Dzień Dobra pod hasłem „Każdy Inny – Każdy Wyjątkowy”.

W czasie przerw lekcyjnych w szkole funkcjonować będzie „Kawiarenka Dobra”, w której każdy będzie mógł kupić słodką przekąskę. Funkcjonować też będzie „Bazarek od serca dla serca”, podczas którego będzie można kupić używane maskotki, zabawki, książeczki itp., przekazane od dzieci. Dochód ze sprzedaży słodkości oraz maskotek zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Korytarzami szkoły będą się przemieszczać „Aniołowie Dobra”, którzy będą rozdawać cukierki z przesłaniem (cytaty propagujące dobre wartości).

Dodatkowo każdy chętny uczeń przebierze się za postać, która według niego jest wzorem do naśladowania w czynieniu dobra.

Po południu odbędzie się spotkanie integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców, z wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas. W ramach spotkania odbędzie się poczęstunek, rodzinny konkurs plastyczny, zabawy grupowe oraz tańce integracyjne. Spotkanie zakończy się rozdaniem nagród dzieciom niepełnosprawnym biorącym udział w konkursie.

 

Miejsce

Miejsca,
które są domem
Diecezja Włocławska

Niedługo pojawią się placówki dla tej diecezji

LOGO

Edyta Foryś

eforys@caritas.org.pl

tel.: 735 255 132

Magda Jaworska

mjaworska@caritas.org.pl

tel.: 735 255 127

LOGO CP