Tak było! – tyDzień Dobra w Centrum Wolontariatu – cz. 2

W poniedziałek w Centrum Wolontariatu Caritas, przy ulicy Chłodnej 25 w Warszawie spotkaliśmy się z Sylwią Hazboun, autorką bloga Dzisiaj w Betlejem. Sylwia wraz z mężem tworzy treści na temat Ziemi Świętej i historii chrześcijaństwa na całym Bliskim Wschodzie.

Podczas spotkania, które prowadziła Anna Koźlik, była okazja do pogłębienia tematu perspektywy Kościoła na sytuację w Ziemi Świętej, zarówno od strony politycznej jak i teologicznej. Pojawiło się też istotne rozróżnienie kwestii wyznaniowych, demograficznych i politycznych. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem ogromnej wiedzy i kompetencji naszego Gościa. Porozmawialiśmy też o tym, co możemy zrobić my w Polsce i jak realnie pomóc.

Dziękujemy za atmosferę tego spotkania i dobre rozmowy po nim! Cieszymy się, że chcieliście uczestniczyć w tak ważnych, choć niełatwych rozmowach.

 

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030.

LOGO

Kontakt Caritas Polska:

dziendobra@caritas.org.pl

LOGO CP