Tak było! – tyDzień Dobra w Centrum Wolontariatu – cz. 4

W środę 10 kwietnia 2024 r. w Centrum Wolontariatu Caritas odbyło się kolejne wyjątkowe spoTKANIE w ramach Tygodnia Dobra.

Naszymi Gośćmi były Agata Rujner, teolog, wykładowca Akademii Katolickiej w Warszawie, autorka kanału „Prawie morały” i s. Ludmiła Świerczyna, urszulanka.

Wspólnie cieszyliśmy się tym, że jesteśmy naprawdę #obDARowowani! Była to dobra okazja, by w wyjątkowym gronie zastanowić się czym jest dobro i czy naprawdę jest go więcej? Może to kwestia optyki, także tej duchowej? Solidna porcja wiedzy teologicznej była tu wisienką na torcie!

Podczas spotkania z naszymi wyjątkowymi Gośćmi, które prowadziła Anna Koźlik, pojawiła się także rozmowa,  twórczy dwugłos między św. Urszulą Ledóchowską i św. Tomaszem z Akwinu.

Część oficjalną spotkania zakończyliśmy wnioskiem, że oprócz dostrzegania dobra ważne jest też kreowanie go i umiejętność przyjmowania! W kuluarach była okazja usłyszeć, co myślą o tym temacie przybyli na spotkanie z wyjątkowymi Prelegentkami nasi goście.

 

 

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030.

LOGO

Kontakt Caritas Polska:

dziendobra@caritas.org.pl

LOGO CP