DOMY SAMOTNEJ MATKI

DOMY SAMOTNEJ MATKI

liczba domów samotnej matki: 23

W całej Polsce Caritas prowadzi 23 domów samotnej matki. Obecnie wiele z tym miejsc przyjmuje młodych uchodźców z Ukrainy.

Video

Opis placówki

PORANIONE ŻYCIOWO, Z BAGAŻEM PROBLEMÓW, KTÓRYMI MOGŁYBY OBDZIELIĆ KILKA OSÓB. KOBIETY, KTÓRE TRAFIAJĄ DO DOMÓW SAMOTNEJ MATKI, DZIĘKI POMOCY LUDZI DOBREJ WOLI ORAZ ZAANGAŻOWANIU PRACOWNIKÓW I WOLONTARIUSZY CARITAS, ZNAJDUJĄ CIEPŁO I WSPARCIE, KTÓRYCH NIE DAŁA IM NAJBLIŻSZA RODZINA. 

W Polsce funkcjonują 23 Domy Samotnej Matki prowadzone przez diecezjalne ośrodki Caritas. Na kilka lub kilkanaście miesięcy stają się oparciem i przystanią dla kobiet, które same powinny umieć stworzyć bezpieczny świat dla swoich dzieci. Oferują pomoc doraźną chroniąc przed bezdomnością, wpływem patologicznego środowiska, przemocą domową i utratą dziecka, ale też długofalową. Dzięki bezpłatnym poradom prawnym matki mogą uregulować sprawy socjalne takie, jak np. świadczenia alimentacyjne. Przy wsparciu psychologów i terapeutów odzyskują poczucie własnej wartości oraz kontrolę nad własnym życiem, zrywając z patologicznym środowiskiem i uzależnieniami. Korzystają z zajęć z pedagogami, by nawiązać właściwe, zdrowe relacje ze swoimi dziećmi. Wreszcie mogą podjąć naukę i pracę, które pozwolą im na usamodzielnienie się i odzyskanie własnej godności. 

LOGO

Kontakt Caritas Polska:

dziendobra@caritas.org.pl

LOGO CP