Diecezja – Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Województwo Lubelskie / Poniatowa

Diecezja – Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Data

13.3.2024, godz. 9:00

Miejsce

Poniatowa

Opis wydarzenia

Poniatowa

Nasze Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej przystąpiło przed czasem do Dnia Dobra, który już od kilku tygodni dla nas trwa i będzie trwał także w kwietniu!
Przez marzec 2 razy w tygodniu prowadzone są warsztaty origami przez Ewę Brodę, animatorkę origami i opiekunkę SKC z wykonania koszyczków, irysów – kwiatów, ostatnio króliczków. Wytwory członków SKC i nie tylko rozprowadzane są na kiermaszu świątecznym celem przekazania zebranych funduszy na akcję Szkoła -Szkole oraz wsparcie szkół na Bliskim wschodzie. Został przez nas przeprowadzony także kiermasz ciast przez drugą opiekunkę SKC – Annę Świst.  Przed świętami Wielkiej Nocy wybieramy się z życzeniami do naszego 100. letniego weterana, u którego byliśmy z życzeniami bożonarodzeniowymi, walentynkowymi. \
W kwietniu, ponieważ #dobrajestwięcej, będą przeprowadzone warsztaty z wykonania żurawi pokoju i rozmowy na temat pokoju i wymiana międzynarodowa między szkołami wykonanymi żurawiami.
LOGO

Kontakt Caritas Polska:

dziendobra@caritas.org.pl

LOGO CP